Narzędzia

Poniżej znajdziesz linki do produktów, które polecam przy okazji tego bloga. Stanowią one uzupełnienie treści lub po prostu narzędzia, których sam używam i polecam na bazie swojego doświadczenia. Lista będzie rosnąć lub będzie ulegać zmianom w zależności aktualnej sytuacji.
Uwaga: cześć z nich to tzw. linki afiliacyjne a wiec w razie zakupu ty nic nie tracisz a do mnie trafi prowizja. Proponuje tylko takie rzeczy, które sam wypróbowałem, przeczytałem, używam i jestem z nich zadowolony. Przy każdym staram się dopisać, co dla mnie było w nich dobre. Skoro mi coś pomogło to liczę, że może być pomocne także dla Ciebie. Każdy zakup jednak musisz przemyśleć pod kątem Twoich potrzeb.
Microsoft Excel, korzystam z usługi tzw Office 365 – jest to rodzaj rocznego abonamentu, w którym otrzymujemy dostęp do pakietu Office oraz dodatkowych usług jak One drive (wirtualny dysk) czy pakiet minut do rozmów w ramach aplikacji Skype. Wybór takiego pakietu oznacza, że w razie jakichkolwiek ulepszeń czy zmian (np. wyglądu) dostajemy automatyczna aktualizację do najnowszej wersji produktu.
Google Sheets – arkusz kalkulacyjny Google. Jest darmowy i oferuje wiele podobnych rozwiązań i funkcji jak produkt Microsoftu. Jest jednak trochę wolniejszy, jeśli pracujemy z większą ilością danych. Napiszę kiedyś więcej na temat różnic. Poza tym jeśli masz konto Google to masz również dostęp do Google Sheets.
Fiverr – platforma łącząca osoby pracujące jako freelancer z tymi, które szukają różnych usług, czasem produktów cyfrowych. Oferta jest szeroka i znajdziemy tu oferty na temat grafiki i animacji, marketingu internetowego, copywriting, muzyki, obróbki plików, programowania ( w tym tworzenia raportów i wizualizacji danych) i innych. Interfejs użytkownika jest bardzo przyjazny i można spotkać dobrych specjalistów z całego świata.
Marketers Delight – tzw motyw (theme) służacy do budowania stron na Word Pressie, którego używają Małe Wielkie Dane. Jest to rozwiązanie komerycjne ale świetne jest to, że twórca cały czas rozwija produkt, można zgłaszać różne uwagi i pomysły a dodatkowo otrzymujemy dostęp do społeczności, która używa tego motywu i można szukać wsparcia na forum. Pozwala ponadto zrezygnować z niektórych wtyczek do Word Pressa, dzięki czemu strona może być lepiej zooptymalizowana.
Shutterstock – jeden z największych i najbardziej popularnych banków zdjęć i ilustracji, baza cały czas rośnie m.in. z uwagi na duża popularność wśród osób sprzedających swoje prace. Zdjęcia są płatne ale są różne pakiety wiec można znaleźć coś dla siebie.
Dreamstime – podobniej jak powyżej choć ma trochę mniejsza bazę zdjęć.
Unsplash – bank zdjęć, duży plus to możliwość darmowego korzystania z prac (również komercyjnie); z drugiej strony ma znacznie mniejsza ilość plików w porównaniu do komercyjnych banków jak shutterstock czy dreamstime
Pixaby – podobnie jak Unsplash
Zenbox – hosting do stron internetowych, miłe zaskoczenie w przypadku obsługi klienta – bardzo szybko i sprawnie działają, dostajemy również darmowy certyfikat SSL (dzięki czemu strony są wyświetlane jako zabezpieczone czyli https)
vidIQ – świetnie narzędzie analityczne dla YouTube oferujące sporo analiz, wykresów i wskaźników na temat naszego kanału czy filmów. Możemy również sprawdzić, jakie frazy czy słowa kluczowe są najczęściej szukane ect. Oferuje kilka pakietów, ale co warte uwagi podstawowy jest całkowicie darmowy. Polecam!
Wtyczki do WordPressa – poniżej niektóre wtyczki, których używam:
MailChimp – system do obsługi i automatyzacji e-mail marketingu (włączając newsletter), duży plus to darmowy dostęp w podstawowej wersji, kiedy dopiero zaczynamy nasza przygodę ?
YoastSEO – analiza treści strony pod względem SEO czyli Search Engine Optimization…czyli w skócie narzędzie pomagające w pozycjonowaniu strony
Elementor – ułatwia budowanie/tworzenie wpisów na blogu
Google Analytics – klasyka jeśli chodzi o mierzenie ruchu na stronie